Заштитна респираторна маска за деца

350.00 ден

Шифра: Недостапно
Исчисти
Категорија:

Респираторна маска за деца со висок процент на заштита. Во неа е поставен петслоен карбонски филтер N99 кој има степен на заштита од 99% од ПМ 2.5 и ПМ 10 честички, сулфур диоксид и јаглерод моноксид. Специјалниот филтер во маската има рок од 40 часа носење, по што е потребно да се промени.

На маската е поставен и вентил кој овозможува воздухот да циркулира во еден правец од маската кон надвор, и на тој начин се спречува создавање на влага и непријатност во маската.

Маската е антиалергиска, изработена од 100% памук и е безбедна за децата.

Се препорачува маската да се носи секојдневно во услови на зголемена загаденост. Доколку се оштети или не пропушта доволно воздух потребно е да се замени со нова.

Достапни во плава и жолта боја. Со купување на маската добивате 3 филтри гратис.

Дополнителни информации

Тежина 0.05 kg
Боја

Жолта, Сина

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial