5+5 ГРАТИС
5+5 ГРАТИС

Заштитна респираторна маска KN95 (5+5 маски)

775.00 ден

Шифра: 5500000095

На залиха

Категорија: Tag:

Пакувањето содржи 10 маски.

Респираторна маска со висок степен на заштита која потполно се адаптира на лицето на корисникот со што го намалаува потенцијалниот ризик од пренос на инфекции. Ги задржува капките при кашлање, кивање и зборување од околината. Вградениот филтер КН95 спречува внес на аеросоли, прашина, честички (standard EN 149: 2001 + A1: 2009), бактерии, вируси, смог и полен. Маската е изработена од неткаен, стопен, полипропиленски материјал кој обезбедува петслојна заштита. На овој начин се постигнува ефикасно филтрирање со што маската може да се користи повеќекратно.

Универзалниот облик и големина одговара за заштита на деца и возрасни. Маската е со степен на заштита КН95 кој е препорачан од светската здравствена организација (WHO) како минимален стандард на заштита. Едно лице може да користи само една маска.

Степен на филтрација: ≥ 95%
Големина: Универзална
Боја: бела
Степен на заштита: KN95, N95, FFP2

 

Дополнителни информации

Тежина 0.1 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial