Тричетвртинска силиконска влошка со анти-шок зони

990.00 ден

Шифра: 01175200
Исчисти

Изработена од медицински силикон со голема цврстина, што нуди поголема стабилност во задниот дел на ногата и ефикасно го поддржува сводот на стапалото. Влошката обезбедува рамномерно распоредување и апсорбирање на притисокот од тежината на телото врз стапалата благодарение на различните густини на силиконот. Перфорираната површина помага да се изедначи протокот на воздух и овозможува “дишење” на ногата.. Комбинацијата на силикон и лаванда помага да се неутрализираат непријатните мириси на нозете. Пакувањето содржи и етерично масло од лаванда.

Големина / број на чевли:
S (35-38)
M (39-42)
L (43-46)

Дополнителни информации

Тежина 0.2 kg
Големина

35-38, 39-42, 43-46

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial