Топло ладна облога за колено

590.00 ден

Шифра: 5520124530

На залиха

Топло ладна гел облога за повеќекратна употреба специјално дизајнирана за колено. Нејзината ергономска форма овозможува да се постави на коленото без да го ограничува движењето. Има мека и удобна еластична лента со која се прицврстува на коленото. Облогата постепено ослободува топло или ладно во зависност од повредата и потребите. Ако ви е потребна топла облога загрејте ја во врела вода или микробранова печка. За да ја користите како ладна ставете ја во замрзнувач пред употреба.

Димензии: 17×30 см

Дополнителни информации

Тежина 0.4 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial