Шанцова кравата едноделна

630.00 ден

Шифра: 02409100
Исчисти

Дава поддршка и олеснување на напрегнатоста на вратниот дел од ‘рбетот, а овозможува и блага имобилизација. Може да се носи и при спиење. Се фиксира со велкро лепенка.

Висина: 7,6 см

Големини / Обем на врат:
27.9-33.7 см S
33.7-38.7 см M
38.7-43.8 см L
43.8-48.3 см XL

Медицински индикации: Спондилоза, напнатост на вратните мускули, искривеност на вратот.

Дополнителни информации

Тежина 0.3 kg
Големина

S, M, L, XL

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial