Релаксатор за врат

1,490.00 ден

Шифра: 555

Нема на залиха

Категорија:

Релаксаторот за врат имитира техники кои што ги користат физиотерапевтите за ослободување на болката и напнатоста во вратот и рамената. Едноставен уред, дизајниран од лиценциран физиотерапевт, кој им овозможува на лицата со проблеми во вратот во домашни услови да ја намалат болката и напнатоста.

Работи на принципот на механичка цервикална екстензија со што се ослободуваат приклештените нерви,се подобрува циркулацијата и се намалува испакнатоста и исфрленоста на дисковите а со тоа се ублажуваат проблемите и хроничните болки во вратот.

Се поставува на цврста рачка од врата. Легнувате на рамна површина и го ставате вратот во специјалното лежиште. Во оваа положба треба да останете 10 минути. Потребно е да се опуштите, за да овозможите на релаксаторот да го држи вашиот врат во правилна позиција.

Се препорачува за лица кои работат пред компјутер, лица кои имаат проблеми во вратот како спондилоза, вкочанетост и нарушена циркулација.

Дополнителни информации

Тежина 0.27 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial