Релакс 70 [12/15 ММ HG]

650.00 ден

Шифра: 090207
Исчисти

Релакс чорапите се дизајнирани за луѓе кои седат или стојат по цел ден. Изработени од мек непрозирен густо ткаен материјал и се со градуирана компресија. На стапалото имаат антистрес перниче кое го  релаксира и растеретува стапалото и е одличен избор за луѓе кои често патуваат. Ткаењето е третирано со алое вера,  хидрирајќи ја кожата со секој чекор.

Одредете големина

За да имате максимален ефект од чорапите, потребно е правилно да ја измерите ногата.

Мерки кои треба да се земат:

  • Обем на глуждот во најтесниот дел (cB).
  • Обем на делот веднаш под коленото (cD).
  • Големина на чевли

Состав: Памук 45%, Полиамид 30%, Еластин 25% 

МЕДИЦИНСКИ ИНДИКАЦИИ: Превенираат уморни нозе (болки и отоци), проширени вени.

Дополнителни информации

Тежина 0.1 kg
Боја

Камел, Црна

Големина

S, M, ML, L, XL

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial