Пулс оксиметар MY SPO2

2,500.00 ден

Шифра: 8010

На залиха

Категорија: Tag:

Пулс оксиметар за мерење на сатурација на кислород во крвта. Го мери степенот на кислород во крвта од 35-100%, како и опсег на срцева фреквенција 30-120 BPM. Лесен и едноставен за употреба во домашни услови. Работи на две алкални батерии од 1.5 V.

Дополнителни информации

Тежина 0.12 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial