Појас за спуштен стомак

1,148.00 ден

Шифра: AH160

На залиха

Абдоминален појас, изработен од еластичен ткаен материјал. Пружа блага поддршка во пределот на абдоменот, а прицврстувањето со лепенка дава можност за подесување на компресијата според желбите и потребите на пациентот.

ГОЛЕМИНА ДИМЕНЗИИ:

една големина

МЕДИЦИНСКИ ИНДИКАЦИИ:

по извршена хируршка интервенција во пределот на абдоменот, превенција од појава на стомачна кила.

Дополнителни информации

Тежина 0.25 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial