Перница сепаратор за колена

850.00 ден

Шифра: 0806067

На залиха

Категорија:

Перница изработена од високо еластична мемори пена која се прилагодува на телото. Се користи како сепаратор помеѓу колената при странично спиење со што се обезбедува потпора во долниот дел на грбот, колковите и колената во текот на ноќта. Ергономскиот дизајн обезбедува природна линија на `рбетот и помага во намалување на болката во долниот дел од грбот, нозете и колковите.

Перницата има специјален ремен кој се прицврстува на нозете за да спречи изместување во текот на ноќта.

Димензии: 25 x 20 x 15/7.5 см

Дополнителни информации

Тежина 0.5 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial