Перница полнета со лушпи од хељда

990.00 ден

Шифра: Перница од хељда

На залиха

Категорија:

Лушпите од хељда не се собираат под притисок и на тој начин овозможуваат идеална положба на `рбетот во текот на спиењето. Поради овие специфични карактеристики, перницата од хељда ги поддржува анатомските структури, но во исто време прави масажа на мускулите на вратот и делот околу рамената. Се препорачува за лица кои имаат болки во вратот и мускулите на рамената, состојби по повреди на вратот и рамената, астма и алергија на домашна прашина и грини, главоболки, мигрени како и хрчење. Високите концентрации на силициумска киселина во лушпите од хељда се природна дезинфекција против создавање на бактерии. Воздухот слободно  циркулира и на тој начин спречува потење на главата. Во лето можете да ја оладите во фрижидер пред спиење. На пониска температура во рерна, можете да ја загреете, како додатна терапија за вкочанет врат или за пријатно спиење во текот на зимата. Перницата е изработена од најквалитетна органска хељда, и при производството не се користени хемиски препарати.

Состав на јадрото: 100 % лушпи од хељда
Навлака: 100% памук
Димензија: 50×40 см

Дополнителни информации

Тежина 1.5 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial