Ортоза за палец

770.00 ден

Шифра: 6920

На залиха

Ефикасно ги намалува симптомите кои се јавуваат при деформитет на палецот-Hallux Valgus, а истовремено превенира  влошување. Помага во ублажување на болката при движење. Флексибилната лента која може да се пере се затвора со велкро лепенка, што овозможува лесна апликација и прилагодување. Универзален дизајн за лево или десно стапало. Се носи ноќе, во тек на спиењето.

Внимание: Не го ставајте производот на отворена рана. Доколку имате алергична или чувствителна кожа консултирајте се со вашиот лекар.

Пакувањето содржи едно парче.

ГОЛЕМИНИ ДИМЕНЗИИ:

една големина

МЕДИЦИНСКИ ИНДИКАЦИИ:

Hallux Valgus

Дополнителни информации

Тежина 0.05 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial