Ортоза за фиксирање на рамо и надлактица

1,080.00 ден

Шифра: 07090200
Исчисти

Ортоза изработена од пријатен материјал со ремен преку рамената, кој се подесува висината и положбата на раката што треба да се имобилизира. Има дополнителна лента која се поставува преку градниот кош за фиксирање на положбата и подобра имобилизација.

Медицински индикации: Фрактури на надлактица, фрактура на лопатка, дислокација на рамo.

Големини / Должина на подлактица:
S / M 28-41 см
L / XL 40-55 см

Дополнителни информации

Тежина 0.5 kg
Големина

S/M, L/XL

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial