Наоми 70 [12/15 MM HG]

950.00 ден

Шифра: 090107
Исчисти

Комфор, стил и функција се главни карактеристики на овие хулахопки. Градуираната компресија овозможува подобрување на циркулацијата и совршено обликување на нозете и струкот. Имаат меко перниче на стапалото и се антимикробиолошки третирани  на  што се должи целодневната удобност и свежина.

Одберете големина

За да ја одберете соодветната големина, препорачуваме да се водите според табелата, каде големините се дефинирани според  висината во сантиметри и тежина во килограми.

На пример, ако сте високи 163 см и тежите 60 килограми, пресметувате на следниот начин:

  • Соодветната висина ја наоѓате во колоната лево од табелата. Во овој случај 163 см е висина  помеѓу  160 и 165 см.
  • Ја барате соодветната тежина во килограми во горниот дел од табелат. Во овој случај тоа е 60 килограми.
  • Препорачаната големина се наоѓа на пресекот помеѓу колоната што одговара на тежината и линијата што одговара на висината. Во нашиот пример, големината е 2 или М.

Состав : 78% Полиамид  20% Еластин 2% Памук

МЕДИЦИНСКИ ИНДИКАЦИИ: Превенција и третман на благи форми на проширени вени, пајажест венски цртеж на нозете, уморни нозе (отоци и болки), професионална предиспозиција (долго седење или стоење).

 

Дополнителни информации

Тежина 0.2 kg
Боја

Камел, Црна

Големина

S, M, ML, L, XL

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial