Надградба за WC школка со држачи

1,750.00 ден

Шифра: FS 8141

Нема на залиха

Категорија:

Пластична надградба за WC школка која со едноставно, со предниот стегач кој се завртува со рака се поставува и прицврстува врз WC школката. Со надградбата се постигнува поголема висина на WC школката за потребите на лица кај кои дијапазонот на движења на колковите и/или колената е ограничен. Горниот дел е анатомски обликуван, а странично има држачи за поголема удобност и сигурност.

Соодветна за стандардни димензии на WC школка.

Дополнителни информации

Тежина 2 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial