Мерилин 140 [18/21 MM HG]

1,310.00 ден

Шифра: 09031402
Исчисти

Ви овозможуваат комфор и привлечен изглед во текот на целиот ден. Градуираната компресија овозможува подобра циркулација на крвта.

Одберете големина

За да ја одберете соодветната големина, препорачуваме да се водите според табелата, каде големините се дефинирани според висината во сантиметри и тежина во килограми.

На пример, ако сте високи 163 см и тежите 60 килограми, пресметувате на следниот начин:

  • Соодветната висина ја наоѓате во колоната лево од табелата. Во овој случај 163 см е висина помеѓу 160 и 165 см.
  • Ја барате соодветната тежина во килограми во горниот дел од табелатa. Во овој случај тоа е 60 килограми.
  • Препорачаната големина се наоѓа на пресекот помеѓу колоната што одговара на тежината и линијата што одговара на висината. Во нашиот пример, големината е 2 или М.

Состав: 82% Полиамид 18% Еластин

МЕДИЦИНСКИ ИНДИКАЦИИ: Превенција од настанување на проширени вени, појава на пајажест венски цртеж на нозете, не дозволува настанување на оток и болка во нозете при подолго стоење или седење.

Дополнителни информации

Тежина 0.2 kg
Боја

Камел, Црна

Големина

S, M, ML, L, XL

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial