Корсет за кифоза со метални шини

1,459.00 ден

Шифра: 01029900
Исчисти

Корсет изработен од еластичен ткаен материјал, на кој во задниот дел се наоѓаат две паравертебрално поставени метални шини и пластичен додаток помеѓу нив. Ремените за позиционирање се фиксираат со велкро лепенки, што овозможува лесно и прецизно поставување на корсетот во соодветна положба за носење. Крутоста на металните шини го корегира држењето и овозможува правилна положба на ‘рбетот.

Големина / Обем на граден кош (см):

S 55-70 см
M 70-85 см
L 85-100 см
XL 100-115 см

Дополнителни информации

Тежина 0.5 kg
Големина

S, M, L, XL

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial