Корсет платнен лумбален со фишбајни

1,424.00 ден

Шифра: 02206800
Исчисти

Лумбален корсет изработен од специјален мрежест материјал на грбот за удобно носење. Четирите флексибилни ленти (фишбајни) поставени вертикално од обете страни на ‘рбетот го стабилизираат, истовремено овозможувајќи му ограничена флексија и екстензија.

Тројните еластични ленти обезбедуваат дополнителна компресија и поддршка, а местењето е едноставно и лесно со велкро лепенката во предниот дел на корсетот.

Медицински индикации: Болка во долниот дел од грбот, лумбоишијалгија, спондилоза, спондилолистеза, дископатија.

Големини / Обем на половина (см):

S 58.4-71.1 см
M 71.1-83.8 см
L 83.8-96.5 см
XL 96.5-109.2 см
XXL 109.2-121.9 см
XXXL 121.9-134.6 см

Дополнителни информации

Тежина 0.5 kg
Големина

S, M, L, XL, XXL

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial