Филтер за маска за респираторна заштита (2 филтри)

100.00 ден

На залиха

Категорија:

Напредна технологија – Филтерот е произведен од 5 слоеви, термално сошиени на краевите. Степенот на филтрација е над 99% со тоа и ефектот е поголем од обичните платнени филтри.

Ефективна заштита – Филтерот ја покрива устата и ефективно блокира смог, прашина, полен, издув од автомобили, разни микроби и алергии, вклучително и ПМ10 и ПМ2,5 честичките.

Практичен за употреба – Лесно се поставува во памучна маска која додава уште еден платнен слој на заштитата.

Место на употреба – Идеална заштита за движење во гужва, секојдневни прошетки, сезона на полен, спортски и други надворешни активности.

Филтерот нуди кумулативен ефект во времетраење од 40 часа. 

Компатибилни производи: Заштитна респираторна маска за деца и Памучна заштитна респираторна маска

Пакувањето содржи 2 филтри.

Дополнителни информации

Тежина 0.05 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial