Двослојна маска за лице (10 маски)

230.00 ден

Шифра: 5500000020

На залиха

Категорија: Tag:

Пакувањето содржи 10 маски.

Двослојна маска за лице изработена од сертифициран материјал за повеќекратна употреба. Може да се стерилизира на сува топлина од 70 степени/30 минути, а погодна е и за перење и пеглање на повисока температура.

Состав: SPUNBOND (полипропилен) 90%, ластик 10%.

Рок на употреба: 5 години од датумот на производство

 

Дополнителни информации

Тежина 0.1 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial