Држач за рачен зглоб – Coolprene

820.00 ден

Шифра: 02128100

На залиха

Држач кој во својот состав содржи материјал кој “дише” и е дизајниран да ја извлекува влагата. Држачот дава индивидуална компресија околу рачниот зглоб, терапевтска топлина и поддршка на рачниот зглоб. Подесувањето со лепенка овозможува дополнителен притисок и стабилизација во тек на носењето и изведувањето на активностите.

Една големина
Обем на рачен зглоб: 12.7 – 22.9 см

Дополнителни информации

Тежина 0.2 kg
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial