Анатомска кломпа Scholl SUPERCOMFORT

4,590.00 ден

Шифра: F200781065 / F201761065
Исчисти
Категорија:

Професионална анатомска кломпа специјално дизајнирана за професии чија работа е поврзана со долготрајно стоење. Има анатомски обликувана дрвена подлога со горен дел од перфорирана кожа. Висината на петата е 45 мм и е намената за мажи и жени. Кломпата суперкомфорт е дизајнирана за да се намали ризикот од повреда и лизгање и според Европските директиви спаѓа во опрема за лична заштита од категорија 1.  Достапна во бела боја.

Големини: 35-46

Дополнителни информации

Тежина 1 kg
Големина

35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial