Анатомска кломпа Scholl NEW BONUS

3,990.00 ден

Шифра: F219041040
Исчисти
Категорија:

Професионална анатомска кломпа специјално дизајнирана за професии чија работа е поврзана со долготрајно стоење. Има анатомски обликувана гумена подлога и влошка со горен дел изработен од перфорирана кожа. Висината на петата е 45 мм и е намената за мажи и жени. Кломпата new bonus е дизајнирана за да се намали ризикот од повреда и лизгање. Според Европските директиви спаѓа во опрема за лична заштита од категорија 1. Достапна во темносина боја.

Големини: 35-46

Дополнителни информации

Тежина 0.8 kg
Големина

35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial