Производи

Медивен Eлеганс хулахопки за трудници CCL1

Елегантни и модерни хулахопки за трудници со медицинска компресија CCL1. Изработени со специјална техника на еластично ткаење кое дава поблаго чувство на притисок, што ги прави пријатни и удобни за носење. Специјалниот дел околу стомакот се прилагодува на формата во текот на бременоста.

  • Дерматолошки тестирани
  • Мек и нежен еластичен материјал за поголема слобода на прстите
  • Достапни во степен на компресија Класа 1

Карактеристики:

  • Модерни и мошне ефикасни
  • Особено пријатни за кожата, дерматолошки тестирани
  • Погодни за осетлива кожа
  • Меко ткаење – за поголема слобода на прстите и поголема удобност во пределот на стапалото
  • Помала пета за да нема набори. И покрај појачаното ткаење кај петата за подолг век, не се чувствува во чевелот

Состав на материјалот:
CCL 1: 34% еластан, 66% полиамид

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial