Новости

rozeva-proshetka-thumb

Напред Розово 2016

30.09.2016
Почитувани, Медикус Хелп како активен поддржувач на кампањата за борба против рак на дојка, и оваа година ќе учествува на настанот Напред Розово 2016, организиран од Здружението БОРКА-за секој нов ден. Осмата Розова прошетка ќе се одржи на
alkaloid thumb

ALKOPED Premium – нов производ во палетата на Медикус Хелп во соработка со АЛКАЛОИД АД и АЛКАЛОИД КОНС

02.12.2015
“Пријател на животот” е мотото со кое Медикус Хелп работи веќе 20 години и ја продолжува својата мисија да обезбеди квалитетни производи со цел подобрување на квалитетот на живот на своите клиенти.
izvestuvanje thumb

Известување за потрошувачите

16.10.2015
Почитувани потрошувачи, Сè почесто добиваме информации дека одредени личности се претставуваат како комерцијалисти на Медикус Хелп и продаваат производи кои НЕ СЕ од нашиот асортиман. При договарање на продажбата овие
konferencija thumb

Прва конференција на тема “Тимски пристап во медицинската рехабилитација на децата со попреченост”

21.10.2015
МЕДИКУС ХЕЛП како општествено одговорна компанија, поттикната од идејата на Здружението на физиотерпевти на РМ и Сојузот на дефектолози на РМ за организарање на Прва конференција на тема Тимски пристап
rozova proshetka thumb

Напред Розово 2015

01.10.2015
Почитувани, Медикус Хелп како активен поддржувач на кампањата за борба против рак на дојка чија цел е подигање на свеста кај населението за ракот на дојка како потенцијално излечива болест и оваа година  ќе учествува на
thumb mobilnost

Сплотени, достоинствени и силни – Мобилност Македонија поддржани од Медикус Хелп

16.06.2015
Под мотото „Сплотени, достоинствени и силни“ Националниот сојуз на лица со телесен инвалидитет на Македонија – Мобилност Македонија, во саботата на 13.06.2015 во Спортско-рекреативнот центар на езерото Треска во Сарај ја организираше
nora thumb

Известување за потрошувачите

23.04.2015
Почитувани, Медикус Хелп како општествено одговорна компанија е постојан поддржувач и соработник на здруженија и организации кои се залагаат за олеснување и подобрување на животот на нивните членови. Тоа е
skopski maraton 2015 thumb a

Медикус Хелп на Скопски Маратон 2015

20.04.2015
Медикус Хелп како редовен поддржувач на Скопски маратон и оваа година зема активно учество во промовирањето на здрав начин на живот и редовна физичка активност. Учеството на наши вработени во
izvestuvanje thumb

Известување за потрошувачите

20.03.2015
Почитувани потрошувачи, Имаме сознанија дека одредени личности, претставувајќи се како комерцијалисти на Медикус Хелп се јавуваат на телефон и нудат производи кои НЕ СЕ од нашиот асортиман, даваат лажни податоци
setovi thumb

Медикус Хелп сетови за вежбање

21.01.2015
Медикус Хелп спортската опрема е за секој што сака да вежба во домашни услови, надворешни услови или во сала за вежбање. Домашен сет за вежбање Медикус Хелп спортска опрема –
Novogodishno paketche thumb

19.12.2014
На најмалите подарете ЗДРАВЈЕ… подарете ИГРА… подарете ЗАБАВА.   Цена 1090,00 денари
rozov karavan thumb

Розов Караван 2014

18.11.2014
Во рамките на Розовиот караван во организација на Здружението за борба против рак на дојка Борка, а во насока на подигнување на свеста кај населението за ракот на дојка, со кратки
Akcija doniranje thumb

Розов Октомври

01.10.2014
ИЗВЕСТУВАЊЕ Заедно сме посилни! По повод розовиот октомври, светскиот месец посветен на борбата против ракот на дојката, Медикус Хелп, долгогодишен поддржувач, започна акција во која со секој купен производ се
den na fizioterapevti thumb

Ден на физиотерапевти 2014

05.09.2014
Медикус Хелп го честита 8ми септември светскиот ден на Физиотерапевтите и на сите пријатели од Здружениjата на физиотерапевти на РМ. Заедно до успешна и брза рехабилитација! Медикус Хелп е пријател на вашето тело,
fudbalodrom-poster1

Medicus Help на Фудбалодром

20.06.2014
Medicus Help ќе учествува на настанот Фудбалдром кој ќе се одржи на 28 јуни, исто така ќе  учествуваме во наградната игра по повод овој настан. Повеќе може да дознаете на
10259980_782626521770275_4327213572892235064_n

Донација за семејството Јанкови

28.05.2014
Семејството на Медикус Хелп 14.05.2014год. пружи рака за поттик, поголема самостојност, нова надеж и подобра иднина на семејство Јанкови од село Смолари, Струмица. Со скромна донација од палетата на производи