Акции

kupuvanje na rati thumb

Ортопедски помагала на рати

22.08.2017
Медикус Хелп во соработка со Комерцијална банка и Штедилница Можности ви овозможува купување на рати во нашите продавници. Повеќе информации можете да добиете во нашите специјализирани продавници во Скопје, Куманово,
8-mi mart 2016 thumb

За здрави и витки нозе на секоја жена (Акцијата е завршена)

28.02.2017
Според податоците на Светската здравствена организација 30% од популацијата пати од различни проблеми со вените. Вените се крвните садови кои ја враќаат крвта од најситните капилари од целото тело кон
novogodishna-akcija-thumb-380-x-172

Среќни божиќни празници со -20% намаление (Акцијата е завршена)

03.01.2017
Мeдикус Хелп оваа година на своите верни потрошувачи одлучи да им ги честита Божиќните празници со намаление од -20% на два корисни производи. Тоа се столицата со физиотопка и мултифункционалната
akcija pernici oblak thumb

Акција за добар сон! (Акцијата е завршена)

01.12.2016
Лошото спиење може да создаде слаба концентрација, зголемување на телесната тежина и создавање дополнителен стрес. Докажано е дека просечно луѓето преспиваат третина од својот живот. Факт е дека постојано купуваме
akcija klompi thumb

Анатомски кожни кломпи по намалени цени (Акцијата е завршена)

03.02.2016
Попуст на кожни анатомски кломпи Долготрајното стоење ја отежнува венската циркулација и создава услови за проширување на венските крвни садови. Слабата циркулација може да предизвика чувство на тежина и замор
akcija periki thumb

Божиќен попуст на перики (Акцијата е завршена)

05.01.2016
Јануари е месец на најубавите празници во годината, кога споделуваме пораки за здравје, мир, љубов, среќа. Во пресрет на Божиќните празници во продавниците на Медикус Хелп – попуст од 10% на перики. Акцијата ќе трае
Novogodishno paketche thumb

19.12.2014
На најмалите подарете ЗДРАВЈЕ… подарете ИГРА… подарете ЗАБАВА.   Цена 1090,00 денари
fiziotopka popust thumb

Само во Медикус Хелп Акција и ново решение за здраво и забавно канцелариско седење! (Акцијата е завршена)

22.10.2014
Kомпјутерот не можеме да го избегнеме, но да ја замениме класичната столица со столица со физиотопка можеме! Столица со физиотопка – одличен помошник за активно седење.  Активното седење превенира и
Akcija doniranje thumb

Розов Октомври

01.10.2014
ИЗВЕСТУВАЊЕ Заедно сме посилни! По повод розовиот октомври, светскиот месец посветен на борбата против ракот на дојката, Медикус Хелп, долгогодишен поддржувач, започна акција во која со секој купен производ се