Акции

pernica oblak thumb

Дозволете си добар сон!

11.11.2017
Во месец Ноември, со купување на две перници #Oблак, третата ја добивате гратис. Промоцијата трае цел месец во сите специјализирани продавници на Medicus Help!
kupuvanje na rati thumb

Ортопедски помагала на рати

22.08.2017
Медикус Хелп во соработка со Комерцијална банка и Штедилница Можности ви овозможува купување на рати во нашите продавници. Повеќе информации можете да добиете во нашите специјализирани продавници во Скопје, Куманово,
8-mi mart 2016 thumb

За здрави и витки нозе на секоја жена (Акцијата е завршена)

28.02.2017
Според податоците на Светската здравствена организација 30% од популацијата пати од различни проблеми со вените. Вените се крвните садови кои ја враќаат крвта од најситните капилари од целото тело кон
novogodishna-akcija-thumb-380-x-172

Среќни божиќни празници со -20% намаление (Акцијата е завршена)

03.01.2017
Мeдикус Хелп оваа година на своите верни потрошувачи одлучи да им ги честита Божиќните празници со намаление од -20% на два корисни производи. Тоа се столицата со физиотопка и мултифункционалната
akcija pernici oblak thumb

Акција за добар сон! (Акцијата е завршена)

01.12.2016
Лошото спиење може да создаде слаба концентрација, зголемување на телесната тежина и создавање дополнителен стрес. Докажано е дека просечно луѓето преспиваат третина од својот живот. Факт е дека постојано купуваме