Актуелно

kupuvanje na rati thumb

Ортопедски помагала на рати

22.08.2017
Медикус Хелп во соработка со Комерцијална банка и Штедилница Можности ви овозможува купување на рати во нашите продавници. Повеќе информации можете да добиете во нашите специјализирани продавници во Скопје, Куманово,
8-mi mart 2016 thumb

За здрави и витки нозе на секоја жена (Акцијата е завршена)

28.02.2017
Според податоците на Светската здравствена организација 30% од популацијата пати од различни проблеми со вените. Вените се крвните садови кои ја враќаат крвта од најситните капилари од целото тело кон
novogodishna-akcija-thumb-380-x-172

Среќни божиќни празници со -20% намаление (Акцијата е завршена)

03.01.2017
Мeдикус Хелп оваа година на своите верни потрошувачи одлучи да им ги честита Божиќните празници со намаление од -20% на два корисни производи. Тоа се столицата со физиотопка и мултифункционалната
akcija pernici oblak thumb

Акција за добар сон! (Акцијата е завршена)

01.12.2016
Лошото спиење може да создаде слаба концентрација, зголемување на телесната тежина и создавање дополнителен стрес. Докажано е дека просечно луѓето преспиваат третина од својот живот. Факт е дека постојано купуваме
rozeva-proshetka-thumb

Напред Розово 2016

30.09.2016
Почитувани, Медикус Хелп како активен поддржувач на кампањата за борба против рак на дојка, и оваа година ќе учествува на настанот Напред Розово 2016, организиран од Здружението БОРКА-за секој нов ден. Осмата Розова прошетка ќе се одржи на
akcija klompi thumb

Анатомски кожни кломпи по намалени цени (Акцијата е завршена)

03.02.2016
Попуст на кожни анатомски кломпи Долготрајното стоење ја отежнува венската циркулација и создава услови за проширување на венските крвни садови. Слабата циркулација може да предизвика чувство на тежина и замор
akcija periki thumb

Божиќен попуст на перики (Акцијата е завршена)

05.01.2016
Јануари е месец на најубавите празници во годината, кога споделуваме пораки за здравје, мир, љубов, среќа. Во пресрет на Божиќните празници во продавниците на Медикус Хелп – попуст од 10% на перики. Акцијата ќе трае
alkaloid thumb

ALKOPED Premium – нов производ во палетата на Медикус Хелп во соработка со АЛКАЛОИД АД и АЛКАЛОИД КОНС

02.12.2015
“Пријател на животот” е мотото со кое Медикус Хелп работи веќе 20 години и ја продолжува својата мисија да обезбеди квалитетни производи со цел подобрување на квалитетот на живот на своите клиенти.
izvestuvanje thumb

Известување за потрошувачите

16.10.2015
Почитувани потрошувачи, Сè почесто добиваме информации дека одредени личности се претставуваат како комерцијалисти на Медикус Хелп и продаваат производи кои НЕ СЕ од нашиот асортиман. При договарање на продажбата овие
konferencija thumb

Прва конференција на тема “Тимски пристап во медицинската рехабилитација на децата со попреченост”

21.10.2015
МЕДИКУС ХЕЛП како општествено одговорна компанија, поттикната од идејата на Здружението на физиотерпевти на РМ и Сојузот на дефектолози на РМ за организарање на Прва конференција на тема Тимски пристап
rozova proshetka thumb

Напред Розово 2015

01.10.2015
Почитувани, Медикус Хелп како активен поддржувач на кампањата за борба против рак на дојка чија цел е подигање на свеста кај населението за ракот на дојка како потенцијално излечива болест и оваа година  ќе учествува на
thumb mobilnost

Сплотени, достоинствени и силни – Мобилност Македонија поддржани од Медикус Хелп

16.06.2015
Под мотото „Сплотени, достоинствени и силни“ Националниот сојуз на лица со телесен инвалидитет на Македонија – Мобилност Македонија, во саботата на 13.06.2015 во Спортско-рекреативнот центар на езерото Треска во Сарај ја организираше
nora thumb

Известување за потрошувачите

23.04.2015
Почитувани, Медикус Хелп како општествено одговорна компанија е постојан поддржувач и соработник на здруженија и организации кои се залагаат за олеснување и подобрување на животот на нивните членови. Тоа е
skopski maraton 2015 thumb a

Медикус Хелп на Скопски Маратон 2015

20.04.2015
Медикус Хелп како редовен поддржувач на Скопски маратон и оваа година зема активно учество во промовирањето на здрав начин на живот и редовна физичка активност. Учеството на наши вработени во
izvestuvanje thumb

Известување за потрошувачите

20.03.2015
Почитувани потрошувачи, Имаме сознанија дека одредени личности, претставувајќи се како комерцијалисти на Медикус Хелп се јавуваат на телефон и нудат производи кои НЕ СЕ од нашиот асортиман, даваат лажни податоци